نوار لبه PVC

نوار لبه پی وی سی چگونه ساخته می شود؟

انواع نوار لبه پی وی سی

فرایند تولید نوار لبه پی وی سی به چند بخش تقسیم میشود :

ترکیب مواد:

ابتدا مواد شیمیایی مانند PVC، CACO3، روغن DOP، استابلیزر و … را با فرمولی که با دستگاه ها سازگاری دارند با میکسر گرم و با درجه حرارت مناسب (110 تا 130 درجه سانتیگراد) حرارت میدهند و سپس مواد با رسیدن به این درجه حرارت یا درجه های حرارت مشخص دیگر، به صورت اتوماتیک وارد میکسر سرد میشود.

این مکیسر مواد را سرد میکند و به 30 درجه سانتی گراد و کمتر میرساند.

 

قالب گیری:

بعد از خنک شدن، مواد ، وارد قیف ورودی دستگاه اکسترودر میشود تا به صورت اتوماتیک به سمت دستگاه تولید کننده نوار لبه (اکسترودر) هدایت شود.

در دستگاه اکسترودر که بستگی به سایز آن دارد تعدادی المنت وجود دارد که دماهای مورد نیاز برای پخت مواد را به اکسترودر میرساند و سپس نوار از قالب مربوطه خارج می گردد .

نوار که بر اثر حرارت زیاد حالت نرمی و انعطاف بالایی به خود گرفته وارد وان آب سرد می شود

بعد از جامد شدن و انتقال گرما به سیال (آب) و بعد از خشک شدن توسط بلوور بسیار قوی وارد دستگاهی که کار تنظیم سایز نوار از نقطه نظر عرض و ضخامت ، متراژ نوار (100 یا 200 متر ) و پلیمر زدن زیر نوار را بر عهده دارد می شود.

 

براق یا مات شدن نوار :

بعد از خروج نوار از دستگاه کشنده ، در صورتی که قرار است نوار براق شود وارد خط UV میگردد تا عمل براق شدن روی آن انجام شود.

در صورتی که نوار تولید شده باید به صورت مات ادامه مسیر دهد وارد دستگاه جمع کننده نوار میگردد.

 

برش:

بعد از رسیدن متراژ نوار به اندازه تنظیم شده(100 یا 200 متر) برش نوار به صورت اتوماتیک توسط گیوتین انجام میشود.

 

بسته بندی:

نوار سپس توسط پرسنل وارد کارتنی که 5 عدد رول ( معمولا 100 متری) جا میگیرد میشود و بعد از چاپ کد محصول و مشخصات تولید وارد انبار محصول برای ارسال به مشتری میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *